Totobo3

Totobo sitesinin en son güncel giriş adresi totobo3.com olmuştur. Kısa bir süre totobo üyelerimize girişlerde sorun yarattığımız için özür dileriz. Türkiye genelinde yasaklanan domain adresiminiz yönlendirme işlemlerinin 1-2 saat sürmesinin önüne geçemiyoruz. Dünyanın en iyi yazılımcıları ile çalışıyor olmamıza rağmen ne yazık ki domain değişikliği olduğun da 301 ( teknik bir konu ) yönlendirmesi yapıyoruz ve  bir iki saat içerisin de yasaklanan domain yeni belirlediğimiz domaine yönleniyor.

Totobo.com totobo1.com ve totobo2.com adreslerine giriş yapmaya çalıştığınız da sizleri totobo3.com sitesine yönlendirecektir. İşte bu yönlendirme olayına 301 yönlendirme denir.

301 yönlendirme hakkında daha detaylı bilgiyi google 301 yönlendirme linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Totobo3.com

Peki neden totobo zaman zaman adres değişikliği yapmak zorunda kalıyor hakkında biraz bilgi verelim. Bildiğiniz üzere kendi tekellerine aldıkları iddaa sektörüne bir başkaları geldiğin de bunu kabul etmezler ve kabul etmedikleri gibi de kendi vatandaşlarına iddaa oyunlarında kazanmamaları için her türlü zorlukları çıkarırlar. Bunların başında kısır bülten ve düşük iddaa oranları gelir. İşte totobo bu durumu tamamen ortadan kaldırmış ve iddaa severlerin daha çok kazanabilme ihtimallerini çoğaltmıştır. İşte durum böyle iken Türkiye’de zaman zaman totobo giriş adresinin yasaklanması çok normal. Tabi diğer sitelere göre daha az domain değişikliği yaptığımız da göz önündedir. Lakin ne kadar önlem alsak da ne kadar özen göstersek te bu gibi domain yasaklanmalarının önüne geçemiyoruz. Kapalı devre bir oyun sitesi olmamıza rağmen yine de yasaklanmalar yaşıyoruz.

Peki domain değişikliğin de ne gibi sorunlar yaşanıyor

Totobo sitesinin domain değişikliği pek uzun sürmüyor. En iyi yazılımcı ve en iyi ekip ile çalıştığımız dan bu söz konusu durum sadece bir kaç dakika sorun yaratıyor. Bir kaç saat sonra yine kullanıcı adınız ve aynı şifreniz ile kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Açık kuponlarınız  var ise bile kaldığı yerden devam ediyor. Hiç bir sorun yaşamadan yine oyunlarınıza devam edebiliyor ve uzun bir süre domain değişikliği ile karşılaşmıyorsunuz.

Bazı şehirlerden domain değişikliği olduğun da giriş yapılamama durumu 5-6 saate kadar çıkabiliyor.

Bu gibi durumlarda yapmanız gereken bazı teknik durumlar var. Mobil girişi sağlıyorsanız mutlaka tarayıcınızın geçmişini temizlemeniz gerekiyor.

Google çerez temizleme 

Tarayıcınızın geçmişini nasıl temizlersiniz konusunu gogole‘den daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz. Yukarıda gogole çerez temizleme linkini tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilir sadece totobo için tüm domain değişkliği yaşayan sitelere daha sorunsuz girişler sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak zorundasınız çünkü daha önceden totobo sitesine giriş yaptığınız için hala tarayıcınız eski site ip adresini görüyor. Bu yüzden dolayı da DNS oturması biraz uzun sürüyor.

Totobo bir daha yasaklanır ise ne olacak ?

Ne zaman yasaklanır konusun da hiç birimizin bir fikri olamaz. Totobo girişlerinin ne zaman yasaklanıp yasaklanmayacağı hakkında kesin bir bilgi veremeyiz. Ama ortalama 2021 Aralık ayına kadar bir domain değişikliği yaşanmaz.

Totobo4.com mu olacak değişiklik olursa ?

Muhtemelen totobo3.com adresi de yasaklanır ise totobo4.com olabilir. Bu çok yüksek bir ihtimal. Fakat radikal bir  karar alınıp tamamen yeni bir isim alabiliriz. Örnek verecek olursak rakipbahis ismi ile devam ederken radikal bir karar alınıp totobo ismini aldık. Bu radikal değişiklik pek nadir yaşansa da hukuki durumlar göz önünde bulundurularak zaman zaman isim değişikliğine de gidilebiliyor. Bu durumlar sadece sizlerin güvenliği için yapılıyor.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir